مقاله آموزشی, PLC

نکات نصب سخت افزار PLC در تابلو های کنترلی

نصب PLC در تابلو کنترلی

✔️ پی ال سی باید بطور عمودی در محل (تابلوکنترلی) مورد نظر نصب شود. برای جلو‌گیری از افزایش دما PLC همیشه باید بر روی دیواره محفظه ( تابلو) نصب شود و هیچ گاه نباید آن را درکف یا سقف محفظه ( تابلو) نصب نمود.

✔️ توجه داشته باشید که PLC را در مکان هایی که بیش ازحد گد غبار دارند یا در مجاورت گاز های آتش زا و خورنده رطورت و باران ٬ گرمای شدید ٬ فشار های ناگهانی یا لرزش های بیش ازحد نصب نکنید.

✔️ در هنگام نصب اجازه ندهید گرد و خاک وارد آن شود. پس از نصب، ورقه محافظتی را از روی آن بردارید تا موجب افزایش دما نشود.

✔️ همیشه مطمئن شوید که PLC ها تا حد امکان از کابل ها و تجهیزات ولتاژ بالا دور باشند.

✔️ پی ال سی را می توان با استفاده از تابلویی که در آن از DIN rail استفاده شده است، محافظت و نصب نمود. DIN rail باید به طول 35mm و عرض 7/5mm

✔️ هنگام نصب PLC بر روی DIN rail، از بست های انتهایی استفاده کنید تا از حرکت به پهلو جلوگیری شود. این عمل، مانع کشش سیمها و شل شدن آنها میشود.

✔️ بر روی سخت افزار PLC یک گیره کوچک محافظ وجود دارد. برای نصب PLC توسط DIN rail } آن را درون ریل قرار داده و به سمت قطعه (گیره) فشار دهید. برای برداشتن PLC، آن را از داخل قلیه محافظ به بیرون بکشید و از DIN rail به آرامی خارج کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 1 =