معرفی شرکت زیمنس | SIEMENS

معرفی شرکت زیمنس | SIEMENS

زیمنس، (به آلمانی: Siemens) شرکت خوشه‌ای آلمانی و چندملیتی است، که در سال ۱۸۴۷ توسط ارنست فون زیمنس در شهر برلین تأسیس شد. امروزه شرکت زیمنس در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات تولید برق، سیستم‌های خودکارسازی، اتوماسیون صنعتی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند.

عملیات شرکت زیمنس به چهار بخش اصلی انرژی، صنعتی، پزشکی و زیرساخت‌های شهری تقسیم می‌شود. هم‌اکنون شمار کارکنان زیمنس بالغ بر ۳۶۰ هزار نفر می‌باشد، که در ۱۹۰ کشور جهان اشتغال دارند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ، آلمان قرار دارد.

 

 

شرکت بین المللی زیمنس SIEMENS ، بزرگترین تولید کننده سیستم های هوشمند صنعتی در جهان است که سهم بسیار بالایی نیز در صنعت اتوماسیون ایران دارد.شرکت زیمنس با بهرهگیری از دانش روز موفق شده است دقیقترین و کارآمدترین سیستم های کنترلی را به صنایع مختلف با کارکردهای متنوع ارائه دهد.
زیمنس سومین شرکت صنعتی بزرگ در کشورآلمان و دارای رتبه 50 در لیست جهانی 2000 شرکت برتر دنیا می باشد. رتبه 59 در فروش ، رتبه 52 در سود و رتبه 180 در دارایی این شرکت را یکی از ارکان اصلی در صنعت برق و اتوماسیون قرار داده است.

 

شرکت زیمنس از شرکت هایی است که اولین plc خود را حدود 1972 عرضه نموده و از سازندگان معروف در این زمینه محسوب میشود.
زیمنس مدل های متنوعی از انواع plc برای کاربردهای مختلف می سازد که نمونه هایی از ان عبارتند از:

LOGO زیمنس
یک مینی plc برای کاربردهای کوچک است که برنامه نویسی آن توسط صفحه کلید یا از طریق نرم افزار logosoft انجام میشود که در PLC Pro موجود است.

S5
خانواده PLC های S5 قدیمی هستند و در حال حاضر تولید نمی شوند. S5 در مدل های مختلف از نوع یکپارچه تا انواع مدولار عرضه شده است و برنامه نویسی آن با نرم افزار step5 انجام می شود.

S7
خانواده جدید plc های زیمنس هستند که به s7-200 و s7-300 و s7-400 و s7-1200 و s7-1500 تقسیم می شوند. برنامه نویسی انها با نرم افزار step7 انجام می شود که می توانید آن را از فروشگاه برق و اتوماسیون PLC Pro تهیه نمایید.

 

قالب ووکامرس